
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Response Time | 1.3 µs |
| Number of Channels | 4 |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Current per Channel | 6 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Type | Differential |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 2 mA |
Stock: 275
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35052
Ext.Price$0.35052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35052 | $0.35052 |
| 10 | $0.24879 | $2.48790 |
| 25 | $0.22228 | $5.55700 |
| 50 | $0.20724 | $10.36200 |
| 100 | $0.19321 | $19.32100 |
| 300 | $0.18221 | $54.66300 |
| 500 | $0.17184 | $85.92000 |
| 1000 | $0.16500 | $165.00000 |
| 3000 | $0.15757 | $472.71000 |
| 5000 | $0.15047 | $752.35000 |
